TESLİMAT KOŞULLARI

İş günlerinde verilen siparişler stok adetlerinde bir sıkıntı yok ise, 24 saat içerisinde kargoya verilir. Tüm ürünler, depomuzda mevcuttur ancak stoklarımız sınırlıdır. Stoklarımızda olmayan ürünü tedarikçilerimizden temin etmemiz gerektiği durumlarda vermiş olduğunuz siparişler söz konusu sipariş tarihinden sonra en geç 7 gün içerisinde kargoya verilecektir.

Sipariş ettiğiniz ürün yada ürünlerin hepsi www.e-budur.store online satış web sitesinde satılan ürün sahipleri markaların hazırlamış olduğu paketleme şeklinde kargo edilmektedir. Bu paketler, transfer esnasında zarar görmemesi için poşetlere/karton kutulara yerleştirilerek kargo görevlisine teslim edilmektedir.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir.

Normal şartlar altında kargo şirketleri, satın aldığınız ürün yada ürünleri bizden teslim aldıktan sonra belirttiğiniz adresin AYDIN’a olan mesafesine göre 1 ile 2 iş günü içerisinde teslim edebilmektedir. Belirtilen adreste teslim alacak kişininin bulunmaması durumunda kargo görevlileri tekrar belirtilen adrese uğrayabilmektedirler. Tüm uğramalara rağmen kargonuz size teslim edilememiş ise kargonuzu en yakın şubeden alabileceğinizi bildiren bir not bırakılır. Üç gün içerisinde şubeye gidip paketinizi teslim almamanız durumunda ise paketiniz bize iade edilir.

Belirtilen adreste teslim alacak kişinin bulunmaması durumunda dahi www.e-budur.store edimini tam ve eksiksiz yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya Kargo’nun www.e-budur.store‘e geri iade edilmesinden dolayı oluşan giderler ALICI‘ya aittir.

Teslim aldığınız ürünü kontrol etmenizi önemle rica ederiz. Eğer ürününüzün ambalajı ve dolayısıyla ürününüz zarar görmüş ise, ürünü teslim almadan, kargo yetkilisine mutlaka “TUTANAK” tutturarak iade etmenizi rica ederiz. Tutanak olmaması durumunda ürün hasarından dolayı kargo şirketinden hasar tazmini yapamayacağımızdan, ürün bedelinin iadesi yapılamayacaktır. Bu konuda gerekli hassasiyeti göstermenizi siz değerli müşterilerimizden önemle rica ederiz.

İADE KOŞULLARI

    www.e-budur.store  dan satın almış olduğum ürünleri nasıl iade edebilirim?

İade Koşulları:

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren yasal süre olan 14 gün içinde aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de, aynı anda iade edilmesi gerekmektedir. Bir ürünün iade edilebilmesi için uyulması gereken koşullar;

 • İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
 • Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Ürün paketlemesi ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır
 • Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 • Özel istek ve talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik, gıda, her türlü kişisel bakım ürünü, DVD, VCD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri vb ürünler ambalajından çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.
 • İç giyim, çamaşır, mayo ve bikini vb. plaj ürünlerinde iade ve değişim yapılmamaktadır.
 • Fatura da bulunan iade bölümü, iade nedeni belirtilerek doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
  (Üretim hatası olduğu düşünülen ürünler, üretici firmalar tarafından kontrol edilerek iade kararı verilecektir. Kontrol süreci üretici firmalara bağlı olduğu için iade sürecinin sonuçlanması firmaların süreçlerine tabidir.)
 • Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir, aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.

    İade ettiğiniz ürün bize ulaştıktan sonra süreç nasıl işlemektedir?

 • Ürününüz www.e-budur.store  tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, kampanyası, faturası(*) kontrol edilecektir.
 • İade işleminin onaylanması durumunda en geç 10 günlük yasal süre içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.
 • İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize alıcı ödemeli olarak kargo ile gönderilecektir.

* Eğer iade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo bedeli dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir. İade faturası kesilmeyen ve www.e-budur.store ‘ye ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir.

    İade ettiğim ürünün geri ödemesi ne zaman yapılır?

 • Gönderdiğiniz ürün/ürünler, www.e-budur.store  tarafından iade işleminin onaylanması durumunda en geç 10 günlük yasal süre içinde tarafınıza geri ödenecektir.
 • Ödeme şekli “Kredi Kartı” ise; ödemeniz kredi kartınıza yapılacaktır.(Geri Ödemenizin Kredi Kartı Hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir ve gecikmeler yaşanabilir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz.)
 • Ödeme şekli “Hediye Kartı” ise; yeni bir sanal Hediye Kartı üretilerek tarafınıza e-posta ile gönderilecektir.